BIST Şirket Haberleri

Alarko Holding’den Geri Alım Hamlesi!

May 30, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Alarko Holding’den Geri Alım Hamlesi!

Alarko Holding (ALARK), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile yeni bir geri alım programı başlatma kararını duyurdu.

Geri Alım Programının Amacı

Alarko Holding Yönetim Kurulu’nun belirttiğine göre, bu geri alım programı tüm paydaşların menfaatlerini korumak ve hisse senedi fiyatlarında sağlıklı bir düzeyin oluşmasına destek olmak için planlandı.

Programın Detayları

Alarko Holding, bu geri alım için oldukça ciddi bir bütçe ayırmış durumda:

  • Azami Fon Tutarı: Şirket, geri alım işlemleri için 550 milyon TL’ye kadar bir fon ayırabileceğini açıkladı. Bu fon, şirketin iç kaynaklarından karşılanacak.
  • Azami Pay Tutarı: Geri alıma konu olabilecek hisse senetlerinin toplam nominal değeri ise 4.350.000 TL olarak belirlendi.
  • Süre Sınırı: Geri alım işlemlerinin tamamlanması için öngörülen maksimum süre bir yıl.

Genel Kurul ve Bilgilendirme

Bu geri alım programı, Alarko Holding’in ilk Genel Kurul Toplantısında hissedarların bilgisine sunulacak.

Alarko Holding'den Geri Alım Hamlesi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP