Borsa Haberleri

Alarko Holding, Nata Tarım’ı Satın Aldı

May 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Alarko Holding, Nata Tarım’ı Satın Aldı

Alarko Holding (ALARK), bağlı ortaklığı Alarko Tarım Sanayi’nin jeotermal enerjiye dayalı seracılık alanında faaliyet gösteren Nata Tarım Üretim’i satın aldığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Nata Tarım’ın 100% payları 20,2 milyon dolar karşılığında devralındı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Nata Tarım’ın Eskişehir’de 10 bin hektar alana ilişkin jeotermal kaynak işletme ruhsatına sahip olduğu belirtildi.

Ek olarak şirket, söz konusu işletme ruhsatına bağlı olarak 5 adet kuyunun işletme hakkına ve Eskişehir’de yaklaşık 120 bin 600 m2 yüzölçümlü kısmında sera kurulu olan toplamda 193 bin 791 m2 taşınmaza sahip.

Alarko Holding, Nata Tarım'ı Satın Aldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP