Bültenler

Akşam Bülteni: Under Armour, Lowe’s, Bath & Body Works

Mayıs 19, 2022 • 3 dakika okuma zamanı
Akşam Bülteni: Under Armour, Lowe’s, Bath & Body Works

Gün içerisinde ABD piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri her akşam, Akşam Bülteni’nde öğrenebilirsin. 

İşte, 19 Mayıs 2022 tarihinde öne çıkan gelişmeler!

👀 Under Armour CEO’su İstifa Ediyor

Under Armour (UAA) CEO’su Patrik Frisk istifa etti ve mevcut görevini 1 Haziran’dan sonra bırakmayı planlıyor.

Şirket çarşamba günü yaptığı bir basın açıklamasında, geçici olarak, mevcut COO Colin Browne’ın başkan olarak görev yapacağını belirtti. Frisk’in 1 Eylül’e kadar Under Armour’da danışman olarak kalması bekleniyor.

Frisk bu beklenmedik ayrılış hakkında herhangi bir neden sunmadı. Şu anda da bu konu hakkında bir açıklama yapmayı da düşünmüyor.

Aldo Group’un eski CEO’su olan Frisk, Under Armour’a 2017’de katıldı. Ocak 2020’de de şirketin kurucusu Kevin Plank’tan CEO olarak görevi devraldı.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

📉 Lowe’s’un Satışları Düşüşe Geçti

Lowe’s (LOW), çarşamba günü, dış mekan malzemelerine yönelik talebin düşmesiyle birlikte ilk çeyrekte beklentilerin altında bilanço açıkladı. Bu yüzden şirket hisseleri çarşamba günü 5% oranında düşüşe uğradı.

Bu düşüşe rağmen Lowe tam yıl için hedeflediği seviyeleri değiştirmedi. Şirket tam yıl için toplam satışların 97 milyar dolar ile 99 milyar dolar arasında değişmesini bekliyor.

Şirketin tam yıl hedeflerini değiştirmemesinin nedeni ise, enflasyona rağmen tüketiciler için yeni bir ev satın almaktansa ev dekorasyonunda değişikliğe gitmenin daha güvenli ve avantajlı olacağı düşüncesine sahip olması olarak gösteriliyor.

Yine de ülkenin bazı bölgelerindeki soğuk hava, Amerikalıları ızgara malzemesi, veranda mobilyası ve bahçe malzemeleri alımlarını ertelemeye teşvik etti. Lowe’un mayıs ayında satışlarını artırması ve daha sıcak havalar geldiğinde ikinci çeyrekte bu durumu telafi etmesi bekleniyor.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🤔 Bath & Body Works Hisseleri Neden Düşüyor?

Bath & Body Works (BBWI) hisseleri, çarşamba günü, borsa sonrası işlemlerde düştü. Bu düşüş enflasyondan dolayı beklenen artışlar nedeniyle satıcının yıl için kâr görünümünü düşürmesinin ardından gerçekleşti.

Şirket, yaptığı açıklamada, birçok satıcı gibi daha yüksek hammadde, nakliye ve ücret maliyetleriyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Bath & Body Works bu mali yılda enflasyondan 225 milyon ile 250 milyon dolar arasında bir darbe almayı bekliyor.

Losyonlar, mumlar ve diğer banyo sabunları gibi kişisel bakım ürünleri satan Bath & Body Works, 2022 mali yılına ait kazancının, 3,80 ile 4,15 ABD doları arasında olacağını tahmin ediyor.

İkinci çeyrekte hisse başına kazancının, bir yıl önceki 77 sente kıyasla 60 sent ile 65 sent arasında olması da beklentiler dahilinde.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti