Borsa Haberleri

Under Armour CEO’su İstifa Ediyor

Mayıs 19, 2022 • 2 dakika okuma zamanı
Under Armour CEO’su İstifa Ediyor

Under Armour (UAA) CEO’su Patrik Frisk istifa etti ve mevcut görevini 1 Haziran’dan sonra bırakmayı planlıyor.

Şirket çarşamba günü yaptığı bir basın açıklamasında, geçici olarak, mevcut COO Colin Browne’ın başkan olarak görev yapacağını belirtti. Frisk’in 1 Eylül’e kadar Under Armour’da danışman olarak kalması bekleniyor.

Frisk bu beklenmedik ayrılış hakkında herhangi bir neden sunmadı. Şu anda da bu konu hakkında bir açıklama yapmayı da düşünmüyor.

Aldo Group’un eski CEO’su olan Frisk, Under Armour’a 2017’de katıldı. Ocak 2020’de de şirketin kurucusu Kevin Plank’tan CEO olarak görevi devraldı.

Frisk görev süresi boyunca, Under Armour’un Covid-19 sırasında da meydana gelen büyük bir geri dönüşten geçmesine yardımcı oldu. Ayrıca şirket karlarını artırmak için üçüncü taraf satıcılara yaptığı indirim miktarını sınırlama planlarını da uygulamaya geçirdi. 

Markanın Nike (NKE) ve Lululemon (LULU) gibi diğer rakiplerinin yanında daha kaliteli ürünlerin piyasa sürülmesi de Frisk tarafından gerçekleştirildi.

Bununla birlikte, Frisk özellikle Covid-19 kısıtlamalarının yarattığı talep düşüşlerinin önüne geçemedi. Sonuç olarak talep düşüşleri şirketin tedarik zincirine büyük zararlar vererek 2023 mali yılının gelir kaybı ile sonuçlanma ihtimalini ortaya çıkardı.

Cover uyarlama Site2 18

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti