Bültenler

Akşam Bülteni: Twitter, Ford, AT&T vs. Verizon, Meta

Akşam Bülteni: Twitter, Ford, AT&T vs. Verizon, Meta
Google News Icon Takip Et

Gün içerisinde ABD piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri her akşam, Akşam Bülteni’nde öğrenebilirsin. 

İşte, 21 Nisan 2022 tarihinde öne çıkan gelişmeler!

🐦 Artık Resmileşti: Twitter da Elon Musk’a Karşı Boş Değil

Elon Musk, 44 milyar dolarlık bir anlaşma ile Twitter (TWTR)’ı satın alarak sosyal medya devini borsada halka açık bir şirketten özel bir şirkete dönüştürüyor.

Peki, bu aşamaya kadar süreç içerisinde neler yaşandı? Twitter neden “Zehirli Hap” stratejisinden bir anda vazgeçerek dünyanın en zengin insanına şirketin anahtarını teslim etti? 

Ve en önemlisi: Musk, neden Twitter için 44 milyar dolar ödedi?

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🛻 Ford Elektrikli Araç Üretimini Artırıyor

Ford (F), ABD pazarına, gerçek boyutunda bir elektrikli pikap getiren ilk otomobil üreticisi olmaya hazırlanıyor. 

Şirket, önümüzdeki yıllarda odağı artması beklenen segmentte ilk hamleyi yapacak olmasından dolayı büyük bir avantaja sahip görünüyor.

Ford’un CEO’su Jim Farley, şirketin elektrikli aracı F-150 Lightning’in üretiminin başlangıç hedefini 40.000’den 150.000 adede çıkarmayı planladıklarını söyledi. Michigan’daki fabrikanın üretimi önümüzdeki yıl oldukça artacak gibi görünüyor. 

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

📶 AT&T Yükselirken Verizon Neden Düşüyor?

Analistlerin tahminine göre Verizon (VZ) kar marjında beklenenden daha az bir kazanca sahip olma yolunda ilerliyor. Peki kablosuz ağ liderinin hisselerinin düşüşe geçmesindeki ana neden ne?

Goldman Sachs analistlerinin borsada telekom şirketlerinin hisselerinin notunu düşürmesinden sonra Verizon hisseleri dünden itibaren 3,1%’lik bir düşüş yaşadı.  

Goldman analisti Brett Feldman, Verizon için belirlenmiş olan hisse notunu “SATIN AL”dan “NÖTR”e indirdi ve hisse senedi hedef fiyat tahminini 61 dolardan 55 dolara çekti.

Goldman analistlerinin de Verizon’un hisselerinde not indirimine gitmesindeki en büyük neden ise şirketin geçtiğimiz cuma günü yaptığı ilk çeyrekte 36.000 faturalı telefon bağlantısını kaybettiğini açıklaması olarak gösteriliyor.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🌐 Meta, İlk Fiziksel Metaverse Mağazısını Açıyor

Meta Platforms (FB), alışveriş yapanların sanal gerçeklik kulaklıklarını ve diğer aygıtları deneyip satın alabilecekleri ilk fiziksel mağazasını açmaya hazırlanıyor.

Şirketin Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre Kaliforniya’daki Meta mağazası 9 Mayıs’ta açılacak. Mağazada, Quest 2 VR kulaklığı, görüntülü arama cihazı portalı ve Ray-Ban ile üretilen akıllı gözlükler için demolar da sunulacak.  

Ray-Ban ile işbirliği içinde hazırlanan gözlükler dışındaki tüm cihazlar mağazadan satın alınabilecek. Ayrıca şirket, ürünlerin meta.com’dan çevrimiçi olarak da satın alınabileceğini belirtti. 

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı