Bültenler

Akşam Bülteni: JPMorgan Hisse Seçimleri, Microsoft, Oracle, Cerner

Akşam Bülteni: JPMorgan Hisse Seçimleri, Microsoft, Oracle, Cerner
Google News Icon Takip Et

Gün içerisinde ABD piyasalarında yaşanan önemli gelişmeleri her akşam, Akşam Bülteni’nde öğrenebilirsin. 

İşte, 3 Haziran 2022 tarihinde öne çıkan gelişmeler!

☀️ JPMorgan Haziran Ayındaki Favori Hisselerini Açıkladı!

JPMorgan (JPM) analistleri en çok tercih ettikleri aylık hisse listesini yayınladı!

Otomatik açık artırma platformu olan ACV Auctions (ACVA), büyüme hissesi seçimi olarak listeye girdi.

JPMorgan’ın “Analist Odak Listesi”nde bulunan tüm hisse senetleri, analistlerden “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notuna sahipler. Ayrıca liste içerisinde Bank of America (BAC)’nın dışındaki tüm hisse senetlerinin büyüme yatırımı veya değer yatırımı stratejileri için önerildiği belirtiliyor.

Listeye henüz yeni eklenen ACV Auctions şirketi ise, yıl boyunca 50%’den fazla düşüş kaydetse de analist Rajat Gupta, güçlü bilançosu nedeniyle şirket hisselerinin hâlâ çekici olduğunu belirtiyor.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

📉 Microsoft Hisseleri Neden Düşüyor?

Microsoft (MSFT)’un hisseleri, şirketin 2022 mali yılının dördüncü çeyreği için yeni kılavuzunun yayınlanmasının ardından, hem kazanç hem de gelir için görünümünü azaltmasından dolayı düşmeye başladı. 

2022’nin dördüncü çeyreğinde Microsoft’un, 51,94 milyar ile 52,74 milyar dolar arasında gelir bildirmesi bekleniyor.

Microsoft, önceki hisse başına 2,28 ve 2,35 dolar beklentilerine kıyasla, hisse başına 2,24 ile 2,32 dolar kazanç bildirmeyi planlıyor.

Microsoft’un gelir kılavuzunda böyle bi revize yapmasının en önemli nedeni negatif kur etkisinin yarattığı baskılar oluyor. Bu durum, şirketin detaylı ve planlı bir şekilde takip etmesi gereken bir konu. Çünkü dolar üzerindeki negatif kur etkileri, birçok uluslararası şirketin kazançları ve gelirleri üzerinde baskı oluşturuyor.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

🌐 Oracle, Cerner’ı 28,3 Milyar Dolara Alıyor

Oracle (ORCL), sağlık hizmetleri veri şirketi Cerner (CERN)’ı bekleyen 28,3 milyar dolarlık satın alımı için nihai yasal izin aldı. Anlaşmanın pazartesi günü tamamlanması bekleniyor.

Şirket, düzenleyici süreçteki son adımın şu anda alınan Avrupa Komisyonu onayı olduğunu söyledi.

Oracle, şimdiye kadarki en büyük anlaşma olan bu anlaşmayı geçen yıl aralık ayında duyurmuştu. Bu anlaşma Oracle’ın bir veri hazinesine erişmesini sağlayacak ve daha fazla sağlık hizmeti müşterisini bulut platformuna çekebilecek nitelikte gösteriliyor. 

Cerner, hasta verilerine dayanan üst düzey sağlık bilgi teknolojisi hizmetleri, cihazları ve donanımları üretiyor.

👉  Haberin tamamı için buraya tıklayabilirsin. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı