Borsa Haberleri

Oracle, Cerner’ı 28,3 Milyar Dolara Alıyor

Haziran 3, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Oracle, Cerner’ı 28,3 Milyar Dolara Alıyor

Oracle (ORCL), sağlık hizmetleri veri şirketi Cerner (CERN)’ı bekleyen 28,3 milyar dolarlık satın alımı için nihai yasal izin aldı. Anlaşmanın pazartesi günü tamamlanması bekleniyor.

Şirket, düzenleyici süreçteki son adımın şu anda alınan Avrupa Komisyonu onayı olduğunu söyledi.

Oracle, şimdiye kadarki en büyük anlaşma olan bu anlaşmayı geçen yıl aralık ayında duyurmuştu. Bu anlaşma Oracle’ın bir veri hazinesine erişmesini sağlayacak ve daha fazla sağlık hizmeti müşterisini bulut platformuna çekebilecek nitelikte gösteriliyor. 

Cerner, hasta verilerine dayanan üst düzey sağlık bilgi teknolojisi hizmetleri, cihazları ve donanımları üretiyor.

Cerner’ın verileri, Oracle’ın yazılım üreticisinin yapay zeka tabanlı bulut hizmetlerini eğitmesine ve geliştirmesine yardımcı olacak, çünkü şirket, şu anda tüm hizmetlerini bulut bilişim sağlayıcılarına kaydırmaya çalışıyor.

Öte yandan Microsoft (MSFT) gibi teknoloji devleri de, pandemi sırasında bulut tabanlı çözümlere yönelik talebin teşvik ettiği sağlık sektörüne yatırımlarını artırdı.

Oracle, Cerner'ı 28,3 Milyar Dolara Alıyor

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti