Borsa Haberleri

Aksa Enerji’den Türkiye’de Bir İlk!

January 26, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Aksa Enerji’den Türkiye’de Bir İlk!

Aksa Enerji’nin portföyündeki en yüksek kapasiteye sahip olan Ali Metin Kazancı Antalya Doğal Gaz Çevrim Santrali, Türkiye’nin 100 bin saatlik çalışma süresine ulaşmayı başaran ilk özel üretim lisanslı santrali oldu.

16 milyon avro bedelindeki kapsamlı ömür uzatma ve modernizasyon çalışmaları tamamlanan doğal gaz çevrim santrali faaliyete geçti.

Şirket tarafından projelendirilen verimlilik optimizasyonu sayesinde elektrik üretiminde yıllık olarak yaklaşık 5 milyon hanenin doğal gaz tüketimine denk tasarruf sağlanacak.

Aksa Enerji son olarak 13 ayrı müstakil elektrik depolama tesisinin kurulumu için EPDK’ya başvuru yapmıştı. 

Sürdürülebilir büyüme ve yenilenebilir enerji teknolojilerine daha fazla yatırım yapma gayesi olduğunu belirten şirket, hayata geçireceği projelerle birlikte portföyünü çeşitlendirmeye devam ediyor. 

Aksa Enerji’den Türkiye’de Bir İlk!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı