Borsa Haberleri

Aksa Akrilik (AKSA) Ne Kadar Temettü Ödeyecek?

Şubat 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Aksa Akrilik (AKSA) Ne Kadar Temettü Ödeyecek?

Aksa Akrilik Kimya (AKSA), 2023 4. çeyrek bilançosunu açıkladı. Şirket bilançosunu açıklamasının ardından bu yıl dağıtacağı temettü miktarını da duyurdu. 

Aksa Akrilik Kimya, 2023’te toplam 1,6 milyar TL net kâr açıkladı. Şirket 2022’de 4,5 milyar liralık net kâr açıklamıştı. Bu şirketin net kârında 64%’lük düşüşe işaret etti. Şirket çeyreksel bazda ise 199,07 milyon lira net kâr elde etti.

AKSA Ne Kadar Temettü Ödeyecek?

Şirket KAP’a yaptığı açıklamada bu yıl pay başına net 4,50 lira temettü dağıtacağını açıkladı. Temettü dağıtım tarihi ise 3 Nisan 2024 olarak belirtildi.

Şirketin son fiyatına göre temettü verimi 4,54% seviyesinde bulunuyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti