Temettü Tarihleri ve Temettü Takvimi

Akmerkez GYO Hisse Başına 4,16 TL Temettü Dağıtacak!

April 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Akmerkez GYO Hisse Başına 4,16 TL Temettü Dağıtacak!

Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 19 Nisan seans sonuna kadar portföyünde AKMGY hissesi bulunduran tüm yatırımcılarına pay başı net 4,16 TL temettü ödeyecek.

Temettü ödemesi kullanıcı hesaplarına “alım gücü” olarak, dağıtımın gerçekleştiği gün (19 Nisan 2023) geçecek. Yatırımcılar dilerse nakit bakiyeyi beklemeden hisse alabilecek. Nakit bakiye ise T+2 iş gününde hesaplara yansıtılacak.

● Son Fiyatına Göre Verimi: 4,81%

● Temettü Hak Ediş için Son Tarih: 18 Nisan 2023

● Temettü Dağıtım Tarihi: 19 Nisan 2023

● Temettü Ödeme Tarihi: 25 Nisan 2023

Örneğin; portföyünde 10 bin TL’lik (113 adet) Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (AKMGY) hissesi olan yatırımcılar tahmini 470,08 TL temettü ödemesi alacak.

Şirket temettü ödemesinin gerçekleştiği gün, düzeltilmiş fiyattan işlem görecek.

📖 Sözlük

Bir şirketten temettü, yani kâr payı almak isteyen yatırımcıların hak ediş için belirtilen son tarihte tüm gün boyunca portföyünde o hisseyi bulundurmaları gerekir. Temettü dağıtım tarihinde, hissenin fiyatı, şirketin ortaklarına dağıtacağı temettü miktarı kadar düşer ve ödeme 2 – 3 iş günü içerisinde nakit olarak Midas yatırım hesabına yansıtılır.

Akmerkez GYO Hisse Başına 4,16 TL Temettü Dağıtacak!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Kamuyu Aydınlatma Platformu