BIST Şirket Haberleri

Akfen GYO’nun (AKFGY) Kira Gelirleri 30 Milyon Avro’yu aştı

Aralık 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Akfen GYO’nun (AKFGY) Kira Gelirleri 30 Milyon Avro’yu aştı

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (AKFGY), kira gelirlerinin 2023’ün ilk 11 ayında yıllık bazda  14% artışla 30,7 milyon avroyu aştığını açıkladı.

Şirketin KAP’a yaptığı bildirimde söz konusu artışın, şirketin faaliyet gösterdiği Türkiye, Rusya ve Kuzey Kıbrıs’da gerçekleştiğini açıkladı. 

📈En Yüksek Kira Geliri

Yapılan açıklamada ayrıca şirketin elde ettiği kira gelirinin bugüne kadar ulaşılmış en yüksek kira geliri olduğu bildirildi.

💰Son Net Dönem Karı

Şirketin net dönem karı 2023/9 finansallarında bir önceki yılın aynı dönemine göre 72% artışla 2,3 milyar  lira olarak açıklanmıştı.

📊AKFGY’nin Güncel Çarpanlarını Sizin İçin Derledik:

  • F/K: 1,93
  • FD/FAVÖK: 16,83
  • PD/DD: 0,77
  • Net Borç/FAVÖK: 5,95

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP