BIST Şirket Haberleri

Akfen GYO’dan, 170 Milyon Dolarlık Dev Yatırım!

Haziran 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Akfen GYO’dan, 170 Milyon Dolarlık Dev Yatırım!

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı; Kadıköy Söğütlüçeşme, Bodrum Yalıkavak ve Kıyıkışlacık’taki 3 yeni projeye 2026 yılına kadar toplam 170 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurdu. 🏗︎

Varlık Değerini 600 Milyon Avroya Çıkaracak💰︎

Türkiye ve Rusya’da sahibi olduğu 19 otel, 2 öğrenci yurt kompleksi, tatil köyü, fabrika binası ve ofis binasından oluşan portföyüne, şu anda yatırım aşamasında olan Söğütlüçeşme, Yalıkavak ve Kıyıkışlacık arsalarını da katan Akfen GYO’nun toplam portföy değeri 600 milyon avroya çıkacak.

📈 3 Projeye 170 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

3 projeyi 2024-2026 yılları arasında tamamlamayı hedeflediklerini anlatan Akfen GYO Genel Müdürü Sertac Karaağaoğlu, “35 milyon dolarlık yatırımla Bodrum Yalıkavak’ta limana tepeden bakan ve önü kapanmayacak bir noktadaki 22 dönümlük arazi üzerinde 29 villa hayata geçireceğiz. Bu villaların satışından 60 milyon dolara yakın gelir bekliyoruz. Tabanlıoğlu’nun mimarlığını yaptığı projeye başladık, 2025 yılında teslim etmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Bir diğer proje olarak Bodrum’da Kıyıkışlacık bölgesinde 83,5 dönümlük arazi üzerinde 90 milyon dolarlık yatırımla yeni bir proje geliştireceklerini anlatan Karaağaoğlu, “Bodrum merkeze denizyolu ile 15 dakika, havalimanı yanındaki Güllük Limanı’na ise 5 dakika uzaklığında; bahçe ve çatı dublekslerinden oluşan tek katlı ve dubleks evler yapacağız. Projede bir otel de yer alacak.” dedi.

Sertac Karaağaoğlu, İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme’de ise tüm ulaşım akslarının merkezinde, Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından geliştirilen proje dahilinde yüksekliği viyadükleri geçmeyecek ve tamamen çevreci yapılarla 19 bin metrekarelik alanda yeme-içme ve kültür-sanat alanları üretimine başladıklarını belirterek “Benzerlerinin Londra, Barselona, Paris gibi Avrupa şehirlerinde yer alan açık hava pazar konseptimizi 45 milyon dolarlık yatırımla 2024 yılının ilk çeyreğinde hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Dünya Gazetesi

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti