Borsa Haberleri

Akero Therapeutics 60%’ın Üzerinde Değer Kaybetti

October 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Akero Therapeutics 60%’ın Üzerinde Değer Kaybetti

Akero Therapeutics (AKRO) hisseleri, şirketin bir tür yağlı karaciğer hastalığı olan alkolsüz steatohepatit için üzerinde çalıştığı tedavi kapsamında öncü ürün adayına ilişkin yaptığı açıklamanın ardından 60%’ın üzerinde düştü.  

Akero tarafından yapılan açıklamada, efruksifermin tedavisi alan NASH’e bağlı kompanse sirozlu hastaların yalnızca 22% ile 24%’ünün, çalışmanın birincil son noktası olan karaciğer fibrozunda en az bir aşamalı iyileşme gösterdiği belirtildi. 

Ancak tedaviyi alan hastaların yaklaşık 60%’ında 36 hafta sonra NASH rezolüsyonu görülürken, bu oran plasebo için 26% oldu. Şirket açıklamasında, “Bu, hasta nüfusunda NASH rezolüsyonu için bugüne kadar bildirilen en yüksek yanıt oranlarını temsil ediyor.” denildi. 

Akero Therapeutics 60%’ın Üzerinde Değer Kaybetti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch