Borsa Haberleri

Airbnb Kurucu Ortağından 100 Milyon Dolarlık Hisse Satışı

Airbnb Kurucu Ortağından 100 Milyon Dolarlık Hisse Satışı
Google News Icon Takip Et

Kısa ve uzun vadeli konaklama şirketi Airbnb’den (ABNB) bu hafta bir dizi üst düzey yönetici insider satışı yaptı. 

Şirketin kurucu ortağı Joseph Gebbia, 25 Haziran’da gerçekleşen iki ayrı işlemde 100,6 milyon dolar değerinde toplam 668 bin 961 adet hisse sattı. Gebbia’nın yanı sıra şirketin CTO’su Aristotle Balogh da 600 bin adet hissesini 89 bin 382 dolara elden çıkardı. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Khosrowshahi’nin yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 RH (XOM) Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gary Friedman, 24 Haziran’da gerçekleşen iki ayrı işlemde 9,9 milyon dolara toplam 434 bin 23 adet hisse satın aldı. 

🎯 Franklin Resources (BEN) 10% hissedarı Charles Johnson, 21 Haziran’da 200 bin adet hisseyi toplam 4,5 milyon dolara satın aldı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Meta Platforms (META) CEO’su Mark Zuckerberg, 24, 25 ve 26 Haziran’da gerçekleşen üç ayrı işlemde toplam 43 bin 164 adet hissesini satarak bu işlem karşılığında 21,9 milyon dolar elde etti. 

🎯 DraftKings (DKNG) Yöneticisi Paul Liberman, 25 Haziran’da 25,9 milyon dolara toplam 668 bin 890 adet hisse sattı. 

🎯 MongoDB (MDB) Yöneticisi John Dennis McMahon, 24 Haziran’da 10 bin adet hissesini 2,2 milyon dolara sattı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz