Borsa Haberleri

Airbnb Kurucu Ortağı, Tesla Yönetim Kurulunda!

September 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Airbnb Kurucu Ortağı, Tesla Yönetim Kurulunda!

Tesla, Airbnb’nin kurucu ortağı milyarder tasarımcı Joe Gebbia’yı yönetim kuruluna bağımsız üye olarak dahil etti.

Gebbia, bu sene temmuz ayında Airbnb’deki yöneticilik görevinden istifa etti. Fakat hâlâ Airbnb yönetim kurulu üyesi ve kriz zamanlarında yerinden edilen kişilere en azından geçici barınma imkanı sunmayı hedefleyen Airbnb.org kâr amacı gitmeyen kuruluşunun başkanlığı görevini yürütüyor.

Gebbia’nın Tesla yönetim kuruluna katılışı, Oracle yönetim kurulu başkanı ve baş teknoloji sorumlusu Larry Ellison’ın ağustos ayındaki oylamayla birlikte kuruldan ayrılışını takiben gerçekleşti.

Gebbia’nın Tesla yönetim kuruluna dahil edilmesi, Tesla’nın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile daha fazla çatışma yaşamasını önleyebilir.

Tesla, Gebbia’nın kurula dahil oluşu ve SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile olan ilişkisine yönelik sorulan sorulara yanıt vermedi.

Airbnb Kurucu Ortağı, Tesla Yönetim Kurulunda!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı