Borsa Haberleri

Airbnb için “SAT” Tavsiyesi – Morgan Stanley

December 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Airbnb için “SAT” Tavsiyesi – Morgan Stanley

Airbnb (ABNB) hisseleri, Morgan Stanley’in “SAT” tavsiyesine eş değer bir notlandırma yapmasının ardından salı günü kapanış sonrası işlemlerde değer kaybetti.

● Brian Nowak liderliğindeki analist ekibi, kanal kontrollerine yansıyan “arz büyümesinin yavaşladığını” ifade etti. Bu konu, tüketiciler üzerindeki enflasyonist etkiler göz önüne alındığında talihsiz bir zamanda ortaya çıkan bir durum. Ayrıca banka tarafından yapılan bir araştırmada, “doluluk oranını olumsuz etkileyen karşıt rüzgarlar ve oda geceliği talebinde düşüş” görüldüğünü de sözlerine ekledi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Kanal kontrollerinde tespit edilen aşağı yönlü verilerin ardından Nowak, hissenin notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesinden “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine indirdi ve fiyat hedefini 80 dolara düşürdü. Düşüş eğilimli bir senaryoda hissenin 60 dolara kadar düşebileceğini de vurguladı.

● Kaliforniya merkezli online ev/oda kiralama platformunun hisseleri, salı günü kapanış zilinin çalmasının ardından 2,81% düştü ve günlük işlem seansındaki 5,47%’lik düşüş daha da derinleşti.

Airbnb için “SAT” Tavsiyesi - Morgan Stanley

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha