Borsa Haberleri

Ahlatçı Doğalgaz ve Enerya Enerji İştiraki EPDK İhalesinde Birinci Oldu

April 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Ahlatçı Doğalgaz ve Enerya Enerji İştiraki EPDK İhalesinde Birinci Oldu

Ahlatçı Doğalgaz (AHGAZ) ve Enerya Enerji’nin (ENERY) ortağı olduğu A Doğal Gaz ve Elektrik Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ihalesinde birinci oldu.

Yapılan açıklamaya göre şirket, EPDK tarafından gerçekleştirilen “Çordaş Çorlu Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’nin Dağıtım Şebekesinin Satış İhalesi”nde en avantajlı teklifi vererek birinci oldu. Açıklamada ihale bedelinin KDV hariç 1,4 milyar TL olduğu ifade edildi.

Dağıtım Yapılan Bölge Sayısı 12’ye Çıktı

Ahlatçı Doğazgaz, söz konusu şirkette 51% paya sahipken, Enerya Enerji’nin ise 49%’luk payı bulunuyor. İki şirketten yapılan ortak açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Doğalgaz sektöründe büyüme hedefimiz kapsamında dağıtım yaptığımız bölge sayısını 12’ye çıkardık. Organik ve inorganik büyüme ile sektördeki payımızı büyüteceğiz. Çorlu Dağıtım Bölgesi ihalesi gibi inorganik büyüme fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz. “

Ahlatçı Doğalgaz ve Enerya Enerji İştiraki EPDK İhalesinde Birinci Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP