Borsa Haberleri

Agrotech’ten Yeni İş Anlaşması

Mart 12, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech’ten Yeni İş Anlaşması

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), birçok ülkede satışını gerçekleştirdiği ve telif hakkına sahip olduğu “Digital health with AI” ürününe ilişkin olarak FinTEXT A.G Tecnologies kuruluşu ile 5 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.

Anlaşma kapsamında FinTEXT Technologies A.G. firması ürünün, BAE, Suudi Arabistan, Katar, Umman ve Afrika bölge sınırları dahilinde satış haklarına sahip olacak. Bu bölgenin dışında kalan yerlerde ise bu hak geçerli olmayacak.

Lisans Bedeli 1,3 Milyar TL

Sözleşmenin lisans bedelinin 1,3 Milyar TL (42 Milyon Dolar) olduğu ifade edilen açıklamada, bakım ve destek ile ek geliştirme ücretlerinin bu rakama dahil olmadığı bilgisi verildi.

Agrotech, 1,3 Milyar TL bedelin 60%’lık kısmının 2024 bilançosuna, kalan 40%’lık kısmının da 2025 bilançosuna yansımasının beklendiğini ifade etti. Anlaşma gereği olarak da 2025 sonrasında ise her yıl düzenli olarak anlaşma bedelinin 22%’lik kısmı bakım, destek ve ek geliştirmeler için fatura edilerek destek yılları süresince bilançolara yansıtılacak.

Açıklamaya göre söz konusu ürün anlaşma kapsamındaki ülkelerde toplamda 800 sağlık kuruluşunda çalışabilecek olup maksimum kullanıcı sayısı 45 bin adet olarak belirlendi. Açıklamaya, ek kuruluş ve lisans talebi durumunda ayrıca ücretlendirmenin yapılacağı da eklendi.

“ABD ve Avrupa Bölgelerinde Dijital Sağlık Çözümleri için Çalışmalar Artırılacak”

Agrotech tarafından yapılan KAP açıklamasında anlaşmaya ilişkin olarak şu değerlendirme yapıldı:

“Bu sözleşme rakamlarının bilançolara yansımasının yansıra şirketimizin yapacağı faaliyet Pazar araştırması bayilik ve AR-GE çalışmaları ile önümüzdeki dönemde Avrupa ve Amerika bölgelerinde de Dijital Sağlık çözümleri için çalışmalarını arttıracaktır.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP