Borsa Haberleri

Agrotech’in Joyce One Araçları Elektrik İhtiyacını Güneşten Karşılayacak

April 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech’in Joyce One Araçları Elektrik İhtiyacını Güneşten Karşılayacak

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT) grup şirketi Joyce Teknoloji tarafından geliştirilen Joyce One araçlar, enerji depolama sistemi (EDS) ile elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden karşılayacak.

Joyce Teknoloji Batarya Sorumlusu Lütfullah Özdoğan’ın verdiği bilgiye göre enerji bağılımlığına son vermek adına geliştirilen EDS sistemin Joyce One araçlar için kullanılacak. Böylece söz konusu araçlar elektriğini tamamen güneş enerjisinden karşılayacak.

Sistem hakkında bilgi veren Özdoğan, EDS’nin güneşten elde edilen enerjiyi batarya içinde biriktirerek gece gündüz kullanılmasını sağladığını aktardı. Sistemin güneş panelleri ile entegre şekilde çalıştığını ifade eden Özdoğan şöyle devam etti:

“EDS’nin elektrikli motosiklet, elektrikli araç ve tarım için özel tasarlanmış ZIKA’larda (İnsansız Zirai Araç) kullanılması mümkün. Bataryanın en önemli parçası pildir. EDS’yi yine yerli üretim olan Aspilsan’ın lityum iyon pillerini kullanarak hayata geçirdik.”

“Gece-Gündüz Faydalanmak Mümkün”

EDS’nin ev, villa, otel ve tarım alanları gibi farklı yerlerde kullanılmasının mümkün olduğu bilgisini veren Özdoğan, sistemin projelendirilip kurulması gerektiğini belirtti. Sistemin, güneş enerjisi sistemini ve depolama ünitesini kuracak bir alana ihtiyacı olduğunu vurgulayan Özdoğan şöyle dedi:

“Eğer bu alanlara sahipse aracı aldıktan sonra tamamen güneş enerjisinden faydalanabiliyor. Yatırım maliyeti haricinde aracı bedava kullanabiliyor. Elektrik olmayan tarım alanlarında ise yine benzer bir sistemi kurmak mümkün. Yine firmamızın geliştirdiği İnsansız Zirai Araçları’ndan (ZİKA) bu sistemle güneş enerjisi sayesinde gece gündüz tarımda faydalanmak da mümkün”

Agrotech'in Joyce One Araçları Elektrik İhtiyacını Güneşten Karşılayacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks