Borsa Haberleri

Agrotech’in İnsansız Tarım Aracı Seri Üretime Başladı!

Mart 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech’in İnsansız Tarım Aracı Seri Üretime Başladı!

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), bağlı ortaklığı Joyce Elektrikli Araçlar tarafından tasarlanan İnsansız Otonom Zirai Akıllı Tarım Aracı ZİKA’nın seri üretim sürecine geçtiğini duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu araç şirketin tüm üretim sahalarında kullanılacak. Araç özellikleri hakkında bilgi verilen açıklamada, ZİKA benzeri araçların dünyada sadece Çin ve Fransa’nın ürettiği ve yüksek ihracat potansiyeline sahip olduğu belirtildi.

Aracın, motor, batarya, yazılım ve elektronik devre sistemlerinin şirket tarafından üretildiği belirtilen açıklamada aracın, endüstri 5.0 standarlarına uygun olduğu ve 360 derece dönebilme kabiliyetine sahip olduğu bilgisi verildi.

Farklı arazi tiplerinde de çalışabilen ZİKA, Yapay Zekâ yazılımı ve otonom sürüş sistemleri ile çiftçilere haritalama, toprak analizi, gübreleme, yük taşıma, ilaçlama, keşif çalışmaları, yabani ot analizi ve böcek analizi gibi birçok zirai faaliyette yardımcı olabilecek kapasitede.

Aracın diğer özellikleri arasında ise özelleştirilebilir motor ve batarya teknolojileri ile yük taşıma kapasitesinin artırılması ve bitki hastalıklarını erken teşhis etme gibi çeşitli görüntü işleme özellikleri yer alıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti