Borsa Haberleri

Agrotech’den (AGROT) Yeni İş Anlaşması

January 25, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Agrotech’den (AGROT) Yeni İş Anlaşması

Agrotech (AGROT), Kahta Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği ile kefalet esaslı bahçe bakım sözleşmesi imzaladığını KAP’a bildirdi.

Şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre söz konusu sözleşme 2024 üretim yılı için, 20 bin dekar alanda, 800 bin yetişkin ağacı kapsayan ve 110 çiftçi ile badem üretimini kapsıyor.

Yapılan açıklamaya göre üreticiler birliği kefaletinde, şirket üreticilere hasat vadeli girdiler (gübre ve zirai ilaç) temin edecek. Üreticiler ise ürettiği ürünü Agrotech’e satılmak üzere birliğe teslim edecek.

Sözleşme kapsamında üreticiler, üretilen ürünü hasat sezonunda güncel fiyattan, Agrotech tarafından verilen girdiler düşülerek satacak.

Anlaşma kapsamında, Agrotech tarafından sağlanan girdilere karşılık, ürünün birliğe teslim edilememesi durumunda, şirket ödediği girdileri üreticiden temin edebilecek.

Agrotech'den (AGROT) Yeni İş Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP