BIST Şirket Haberleri

Agrotech, Yapay Zeka Tabanlı Ürünü İçin Anlaşma İmzaladı

February 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Agrotech, Yapay Zeka Tabanlı Ürünü İçin Anlaşma İmzaladı

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), Yapay Zeka (AI) ve robotik yazışma tabanlı yeni nesil e-ticaret ürünü BYCHAT yazılımının yeterlilik testlerini geçtiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre 2 aydan fazla devam eden test süreçlerinin başarılı şekilde tamamlanmasının ardından; ürünün kullanımı için merkezi Hong Kong’da bulunan Amerika-Avrupa-Ortadoğu-Afrika ve Uzakdoğu başta olmak üzere 63 ülkede hizmet veren Ares Technology şirketi ile bu ülkeleri kapsayan yıllık White-Label iş ortaklığı sözleşmesi imzalandı.

Sözleşme kapsamında ilgili firmanın 1,2 milyar dolarlık hacme sahip olduğu tüm e-ticaret ve dijital dönüşüm süreçleri BYCHAT ile sağlanacak. Ürünün, 90% oranında Agrotech bağlı ortaklığı olan Grid Teknoloji tarafından ilgili firmaya sağlanacağı ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

“Bu ticaret hacminin 2%’lik tutarı (yıllık yaklaşık 720 milyon TL) bağlı ortaklığımız Grid Teknoloji LTD.’e ödenecektir. Buradan elde edilecek tutar tam konsolidasyon olarak raporlanan bilançomuza da yansıyacaktır.”

Agrotech, Yapay Zeka Tabanlı Ürünü İçin Anlaşma İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP