Borsa Haberleri

Agrotech, XEV Global’in Hisselerini Satın Almak için Ön Sözleşme İmzaladı

April 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Agrotech, XEV Global’in Hisselerini Satın Almak için Ön Sözleşme İmzaladı

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), yerli elektrikli araç, motor ve batarya teknolojileri çalışmaları kapsamında XEV Global Limited şirketinin dünya genelindeki ağırlıklı hisselerini satın almak için ön müzakerelere başladı. Yapılan açıklamaya göre taraflar arasında bu konuda bir ön sözleşme metni imzalandı.

Açıklamada söz konusu adımın, yerli elektrikli araç, motor ve batarya teknolojileri alanındaki çalışmaların uluslararası pazarlarda daha etkin şekilde yürütmek ve küresel olarak daha fazla pazar payına sahip olmak için atıldığı ifade edildi.

Yıllık 150 Bin Araç Üretme Kapasitesine Sahip

XEV Global’in, dünya genelinde 20 ülkede distribütörlüğü bulunan ve 113 ana şehirde satış kanalları mevcut.

Şirket, 427 bin metrekare alanda üretim yaparken, yıllık araç üretim kapasitesi ise 150 bin adet.

Agrotech, XEV Global'in Hisselerini Satın Almak için Ön Sözleşme İmzaladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP