Borsa Haberleri

Agrotech Tamamlanan Yatırımlarını Açıkladı

April 18, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Agrotech Tamamlanan Yatırımlarını Açıkladı

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), 2023 son çeyrekte satın aldığı Ayazağa Depoculuk ve Lojistik şirketinin, genişletme ve büyüme kapsamında Türkiye’de 4 farklı önemli lojistik bölgesinde faaliyete başladığını açıkladı.

Agrotech tarafından yapılan açıklamaya göre satın alma işleminin ardından söz konusu yatırımların sonucunda İstanbul, Ankara ve Antalya’da meran soğuk gıda zinciri depoları faaliyete başladı.

Diğer yandan Frigofrik Üst Yapılı Gıda taşımacılığına uygun üretilen, 3 farklı rejim ile 200 adet taşıma aracıyla gıda taşımacılığı yapılacağı bildirildi. Akıllı soğuk hava depolarının depo içi -25 şoklu, -18 donuk, +4 soğuk ve +18 serin ile kuru olmak üzere ayarlanabilir olarak tasarlandığı ifade olundu.

3 Milyar TL Ciro Beklentisi

Günlük 4 depoda 12 bin palet hareket kapasitesinin sağlandığı bildirilen açıklamada, bu faaliyetler birlikte 3 milyar TL’lik cironun yıllık olarak bilançolara yansıyacağı belirtildi.

Agrotech Tamamlanan Yatırımlarını Açıkladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP