Borsa Haberleri

Agrotech, Silikon Vadisi’ndeki Şirket Kuruluşunu Tamamladı: İhracat Programını Açıkladı

Mart 28, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech, Silikon Vadisi’ndeki Şirket Kuruluşunu Tamamladı: İhracat Programını Açıkladı

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), ABD-Silikon Vadisi’nde kuracağı şirketin, AGROTECH USA LLC ismi ile onaylanarak, kuruluş ve lisans işlemlerinin tamamlandığını açıkladı. Agrotech, şirketin kuruluşunun tamamlanması ile birlikte ayrıca yeni bir ihracat programı başlattığını da bildirdi.

Agrotech’ten yapılan açıklamaya göre şirketin kuruluşu ile birlikte ABD ve ABD merkezli uluslararası büyük ölçekli şirketler vesilesi ile birçok coğrafyaya 3 yıllık teknoloji ihracat programı başlatıldı.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu program kapsamında yapılacak olan ihracat adımları şu şekilde 👇

  • Grup Şirketi Joyce Elektrikli Araçlar tarafından mühendisliği ve tüm hakları şirkete ait olan BLDC MOTOR’u, elektronik devre sistemlerini, otonom ve yapay zeka destekli yazılım satışlarını, Silikon Vadisi’ndeki yeni şirket ile Amerika pazarındaki araç üreticilerine ve yine bu bölgeden tüm dünyaya araç ihraç eden diğer elektrikli araç üreticilerine tedarik edilecek.
  • Tasarım ve elektronik programlama dahil, tüm mühendisliği şirkete ait olan elektrikli araç kontrol üniteleri ihracatı sağlanacak.
  • Silikon Vadisi’nde kurulacak şirket üzerinden sağlanacak distribütörler aracılığıyla, tarım, sağlık, insansız arama kurtarma araçları gibi yüksek düzeyde mühendislik ihtiva eden sektör spesifik insansız kara araçlarının ihracatı sağlanacak.
  • Grup şirketi olan GRID Teknoloji tarafından geliştirilen BY-CHAT ürünü için ABD’de satış ve distribütörlük çalışmaları başlatıldı.

Yapılan açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı:

“Küresel pazarda önemli pazar payına sahip olabilmek için, şirketimizin kuruluşundan bu zamana kadar, tüm mühendisliğini kendisinin geliştirdiği yerli ürün ve teknolojilerinin ve satın alma yöntemi ile tüm haklarını şirket bünyesine kattığımız teknoloji ve mühendislik ürünlerinin,  teknoloji ihracat programımız kapsamında gerekli tüm çalışmaları sürdürülecektir.”

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP