Borsa Haberleri

Agrotech, Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri’nin 75%’ini Satın Aldı

Mart 26, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Agrotech, Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri’nin 75%’ini Satın Aldı

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), Joyce Elektrikli Araç Teknolojileri şirketinin 75%’ini satın aldığını duyurdu.

Agrotech, söz konusu satın alma ile birlikte; motor, yerli batarya, yerli elektronik sistemlere sahil L 7 sınıfı yerli elektrikli araç çalışmalarını hızlandıracağını ve 29 Ekim 202 tarihinde 699 bin TL fiyat ile Türkiye’de satışa sunacağını belirtti.

14 Ülkeye İhracat Yapılacak

Yapılan açıklamada, mevcut Joyce elektrikli araçlarının, insansız kara araçlarının, insansız kurtarma araçlarının, sağlık ve birçok sektöre özelleştirilmiş elektrik vasıtaların üretim kapasitesinin 2024 yılı içerisinde 400% artırılacağı belirtildi.

Aynı zamanda üretilecek söz konusu araçların 14 farklı ülkeye ihracatının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

“Yurtiçi ve Yurtdışı Distribütörlük Çalışmalarına Başlayacağız”

Agrotech’in yaptığı açıklamaya göre Ar-Ge ve üretme haklarının şirkete ait olduğu BLDC motor teknolojisi ile elektrikli araçların yanı sıra; otomobil, sağlık, savunma sanayisi, komuta kontrol merkezleri, deniz araçları, üretim, ağır iş makineleri, ağır sanayi makineleri, elektrikli ev aletleri gibi 20’nin üzerinde sektörün motor üretimi için kapasite artışı sağlanacak ve yurtiçi ve yurtdışı distribütörlük çalışmaları başlatılacak. 

Diğer yandan Ar-Ge ve üretim hakları şirkete ait olan Entegre batarya sistemleri ile telif ve kopyalama hakkına sahip olunan otonom yapay zekâ çözümü için de ihracat çalışmalarına başlanılacak. 

Ar-Ge ve üretim hakları şirketimize ait olan Entegre batarya sistemlerimizi sadece kendi ürettiğimiz ürünleri için değil teknoloji yüzyılının en önemli ana parçası olan ve enerji ihtiyacının gerekli olduğu birçok sektöre ihracat programı başlatılacaktır.

Telif ve kopyalama hakları şirketimize ait olan otonom yapay zekâ çözümü ürünlerimiz ile kendi üretimimiz elektrikli insansız araçların yansıra ihtiyaca göre özelleştirilebilen bir yapı ile ülkemizde tedarik zinciri oluşturulacak ve yurtdışı ihracat çalışmaları başlatılacaktır. 

Joyce Elektrik Araç Hakkında

Yapılan açıklamada Joyce Elektrikli Araç hakkında da bilgilere yer verildi. Buna göre söz konusu şirket, elektrikli Araç, Motosiklet, Sağlık sektörü için geliştirilmiş Kar Aslanı, Tarım için özel tasarlanmış ZIKA (İnsansız Zirai Araç) robotik akıllı tarım çözümleri, İleri arama kurtarma teknoloji robotları ve birçok robotik çözümlere sahip.

Şirket aynı zamanda dünyada sadece üç ülke tarafından üretilebilen ve her sektörde kullanım alanı söz konusu olan suya dayanıklı yerli BLDC Motor üretimini de gerçekleştiriyor.

Diğer yandan Joyce Teknoloji, 100% Yerli batarya ve sektör spesifik batarya kontrol çözümleri, otonom yönetim alt yapısı ile tasarlanan yapay zekâ sürücü yazılım çözümleri ve elektrik alt yapısına sahip tüm sistemlerin bir arada ve bütün olarak çalışmasını sağlayan yerli kontrol ünitesi ile çevre birimlerini bünyesinde barındırıyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP