Borsa Haberleri

Agrotech, Akıllı Tarım Aracı için BAE’den 2 Bin Adet Sipariş Aldı

Mart 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech, Akıllı Tarım Aracı için BAE’den 2 Bin Adet Sipariş Aldı

Agrotech Yüksek Teknoloji (AGROT), bağlı ortaklığı Joyce Elektrikli Araçlar tarafından geliştirilen, İnsansız Otonom Zirai Akıllı Tarım Aracı ZİKA ürününe ilişkin olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Bölge Ofisi tarafından sipariş aldığını duyurdu.

Yapılan açıklamada siparişlerin 2024 ve 2025 yılı içerisinde teslim edileceği ifade edilirken, sipariş miktarının ise birim fiyatı 39 bin dolardan 2 bin adet olduğu açıklandı. Böylece siparişin toplam tutarının 78 milyon dolar olarak gerçekleştiği kaydedildi.

Agrotech’in yaptığı açıklamada, sipariş şartları gereği 25% sipariş avansı ve her 500 adet teslimde hak ediş ödemesi olmak üzere toplam bedelin 2024 ve 2025 yılları içerisinde şirketin bilançolarına yansıyacağı belirtildi. Açıklamada ayrıca “Ürün teslimi, yerinde eğitim-destek hizmet bedelleri ve 3 yıllık garanti bedeli toplam sözleşme bedelinin içerisinde yer almaktadır.” denildi.

2 Nisan’da Elektrikli Araçlarını Tanıtacak

Şirket 2 Nisan’da yapacağı lansmanla tüm elektrikli araçlarını tanıtacağını bildirirken, 2 bin adet ZİKA satışı gerçekleştiren bölge distribütörü ile de ilk araç teslim töreninin burada gerçekleştirileceğini açıkladı.

3 Gün Önce Satın Aldığını Duyurmuştu

Agrotech, ZİKA’nın üreticisi olan Joyce Elektrikli Araçlar’ın 75%’sini satın aldığını 26 Mart’ta duyurmuştu.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP