Borsa Haberleri

Agrotech (AGROT): Yatırımcı İlgisini 2024’te De Koruyacağız

January 26, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Agrotech (AGROT): Yatırımcı İlgisini 2024’te De Koruyacağız

Kasım 2023’te halka arz olan Agrotech (AGROT), 2024’te SPK tarafından, halka açık şirketlerin yönetim ilklerine göre olan mevcut durumunu içeren sıralamada 1. grupta yer aldı. Bu grup, halka açık şirketlerin kurumsal yönetim ilkelerine göre mevcut durumunu gösteren en yüksek grup.

Halka arz süreci hakkında bilgi veren ve yatırımcıların güvenini boşa çıkarmayacaklarını belirten Agrotech Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz “Son dönemde sözleşmeli tarımda hayata geçirdiğimiz iş birlikleri ve hem yurt içinde hem yurt dışında üretim kalitemizi ve pazar çeşitliliğimizi artırmak adına attığımız adımlarla yatırımcılarımızın ilgisini 2024 yılında da koruyacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Mart ayı sonuna kadar 200 ziraat mühendisiyle sözleşmeli tarım alanlarında çalışmalara başlamaya hazırlanan Agrotech, geçtiğimiz günlerde Adıyaman Organik Nar Üreticileri Derneği’yle imzaladığı sözleşmeyle 2024 yılında toplam 155 üreticiyle, 6 bin dekardan fazla alanda organik nar ve nar ekşisi üreteceğini duyurdu.

Şirket dün yaptığı bir KAP açıklamasında da  2024 üretim yılı için, 20 bin dekar alanda, 800 bin yetişkin ağacı kapsayan ve 110 çiftçi ile badem üretimi kapsamında kefalet esaslı bahçe bakım sözleşmesi imzaladı.

Şirket aynı zamanda Ege Bölgesi’nde bulunan bir fabrikayla da uzun dönem kiralama sözleşmesi yaparak, salçalık domates ve biber işleme, salça üretimi ve salçadan mamul edilen her türlü sos üretimi ve paketleme konusunda yeni bir çalışmaya imza atacaklarını duyurdu.

Agrotech (AGROT): Yatırımcı İlgisini 2024'te De Koruyacağız

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Foreks