Borsa İstanbul

Agrotech’den (AGROT), Profert’in 70% Hissesini Satın Alma Kararı

December 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Agrotech’den (AGROT), Profert’in 70% Hissesini Satın Alma Kararı

Agrotech (AGROT), Profert’in 70% hissesinin satın alınmasına karar verildiğini KAP’a bildirdi.

Yapılan açıklamada gübre üretimi alanında faaliyetlerini sürdüren Profert’in 1 milyon 500 bin TL tutarındaki sermayesinin, 70%’ine karşılık gelen 1 milyon 50 bin TL nominal değerli hisselerinin satın alınmasına ve devir bedelinin 1 yıl içinde ödenmesine karar verildiği belirtildi.

“Firmanın Ürünleri AB Tarafından Ruhsatlanmış Durumda”

Tarım ve gıda sektörünün farklı alanlarında büyümeye devam etmeyi amaçladıklarını ifade eden Agrotech Genel Müdürü Hasan Hüseyin Demiröz satın almaya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Bu adımı, Agrotech’in tarımsal üretimin tüm süreçlerinde etkin bir rol oynama hedefi açısından son derece önemsiyoruz. Bugüne kadar 9 ülkeye ihracat yapan firmanın ürünleri Avrupa Birliği tarafından da ruhsatlanmış durumda. Agrotech olarak bu kararı almamızda en önemli etkenlerden biri de şirketin akıllı gübre üretimini gerçekleştiren ilk yerli firma olması.”

Agrotech'den (AGROT), Profert'in 70% Hissesini Satın Alma Kararı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Foreks