Bültenler

Affirm Hisseleri Cuma Günü %34 Arttı 🚀

September 13, 2021 • 2 dakika okuma süresi
Affirm Hisseleri Cuma Günü %34 Arttı 🚀

“Şimdi al, sonra öde” şirketi olan Affirm’in (AFRM) hisseleri cuma günü %34’ün üzerinde artış gösterdi. Evet, tam olarak %34,37! 🤯

Hisselerin beklenmedik yükselişinin altında ise şirketin ikinci çeyrek kazançlarını açıklaması yatıyor. Şirketin açıkladığı kazançlar, yatırımcıları hayrete düşürmüş olacak ki ardından hisselerde bu kadar büyük bir artış yaşandı.

afrm.png

İşte Affirm’in açıkladığı rakamlar:

  • Toplam geliri yıllık %71 artışla 261,8 milyon dolara yükseldi.

  • Affirm’in e-ticaret lideri Shopify (SHOP) ile ortaklığının da etkisiyle, aktif satıcı sayısı %400’ün üzerine çıkarak yaklaşık 29 bine yükseldi.

  • Aktif kullanıcılar %97 artarak 7,1 milyona ulaştı.

  • İnsanlar Affirm’in hizmetlerini artık daha sık kullanıyor: Aktif kullanıcı başına işlem sayısı %8 artarak yaklaşık 2,3’e yükseldi.

  • Ayrıca Affirm tarafından mevcut çeyrek için de iyimser bir kılavuz yayınlandı.

❗️Neden Önemli?

Yatırımcılar, Affirm’in mevcut çeyreğin performansından ve önümüzdeki yıl için tahminlerinden oldukça memnun kaldı. Affirm, 2022 yılında gelirinin kabaca %35 artarak 1,2 milyar dolara çıkmasını bekliyor.

Bu rakamlar, Affirm’in Amazon (AMZN) ile olan ortaklığından gelecek herhangi bir faydayı hesaba katmayan rakamlar olduğu için gerçek gelir daha bile yüksek olabilir! Amazon, Affirm’in “şimdi al, sonra öde” hizmetlerini önümüzdeki aylarda müşterilerine sunmayı planlamakta.

🤔Peki, AFRM N’apıyor?

Cuma gününü %34,36 yükselerek 31,64 dolar artışla kapattı. AFRM, son 1 haftada ise %31,21 yükselerek 29,42 dolar artmıştı.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı