Borsa Haberleri

Adobe’nin Yükselen Gelirleri ve Yapay Zekâ Hamleleri

September 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Adobe’nin Yükselen Gelirleri ve Yapay Zekâ Hamleleri

Adobe, üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ve sonuçlar beklentileri aştı. Şirketin CFO’su Dan Durn, “tamamıyla harika bir çeyrek” olduğunu belirtti. Adobe, 4,89 milyar dolar gelir ve 46,3% işletme marjı ile beklentileri aştı. 

Şirket, bu başarısını, Firefly adlı yapay zeka araçları paketinin lansmanı dahil olmak üzere, genel yapay zeka hesaplama maliyetlerini karşılarken elde etti. Yılbaşından bu yana hisse senetleri 64% artış gösterdi, ancak açıklamanın ardından 2% düştü.

Yapay Zekâ ve Fiyat Artışları: Adobe’nin Gelecek Planları 🤖💰

Adobe CEO’su Shantanu Narayen, şirketin yapay zeka ile ilgili ürün portföyü üzerindeki yeniliklerle “dünya çapında yeni bir yapay zekâ destekli yaratıcılık çağı” başlattığını söyledi. 

Adobe, 1 Kasım itibarıyla yaratıcı bulut planları için fiyatları 8% ile 10% oranında artırmayı planlıyor. Ayrıca şirket, Firefly’ın kurumsal bir versiyonunu piyasaya sürdü ve yapay zekâ kapasitesi için ekstra ücret ödeme seçeneği sunuyor.

Dördüncü Çeyrek ve Ötesi: Adobe’nin Beklentileri 🎯

Kasım çeyreği için Adobe, 4.975 milyar dolar ile 5.025 dolar milyar arasında gelir ve hisse başına 4,10 dolar ile 4,15 dolar arasında düzeltilmiş kâr bekliyor. Beklentiler, 5 milyar dolar gelir ve hisse başına 4,06 dolar kâr öngörüyordu. 

Durn, fiyat artışlarının dördüncü çeyrekte mütevazı bir artış sağlayacağını, ancak gelecek mali yıl ve sonrasında daha önemli bir artış olacağını belirtti. 

Adobe'nin Yükselen Gelirleri ve Yapay Zekâ Hamleleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Barrons