Borsa Haberleri

Adobe ve Figma 20 Milyar Dolarlık Anlaşmalarını Sonlandırdı

December 18, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Adobe ve Figma 20 Milyar Dolarlık Anlaşmalarını Sonlandırdı

Adobe (ADBE), bulut tabanlı tasarım platformu Figma için 20 milyar dolarlık nakit ve hisse anlaşmasını, Avrupa Birliği ve İngiltere’deki antitröst düzenleyicilerin onayları için “net bir yol” olmadığına işaret ederek rafa kaldırdığını açıkladı.

İngiltere’nin rekabet gözlemcisi daha önce yaptığı açıklamada Adobe’un satın alma işlemine ilişkin yasal kaygıları gidermek için çözüm önerisinde bulunmayacağını söylemişti.

Adobe CEO’su Shantanu Narayen yaptığı açıklamada, “Adobe ve Figma son düzenleyici bulgulara kesinlikle katılmıyor ancak şu an bağımsız olarak ilerlemenin kendi çıkarlarımıza en uygun çözüm olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Kaliforniya merkezli Adobe, satın alma işleminin bu yıl içinde tamamlanmasını beklediğini defalarca söylemişti. Ancak anlaşmanın sona ermesinin bir sonucu olarak şirket, Figma’ya daha önce üzerinde anlaşılan 1 milyar dolarlık fesih ücretini ödeyecek.

Adobe hisseleri söz konusu gelişmenin ardından piyasa öncesi işlemlerde 1,6% yükseldi.

Adobe ve Figma 20 Milyar Dolarlık Anlaşmalarını Sonlandırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters