Borsa Haberleri

Adobe, Photoshop’u Yapay Zekâlı Yapacak

April 23, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Adobe, Photoshop’u Yapay Zekâlı Yapacak

Adobe (ADBE) bu yıl içinde Photoshop yazılımına tam yapay zekâlı görüntü oluşturma aracı yerleştirmeyi planladığını söyledi.

Adobe’un görüntü ve video düzenleme araçları yaratıcı profesyoneller tarafından yaygın olarak kullanılıyor ancak Microsoft destekli (MSFT) OpenAI, Midjourney ve Stability AI gibi metin komutlarından görüntü oluşturabilen hizmetler sunan girişimlerin artan rekabetiyle karşı karşıya.

Adobe, kullanıcılara karşı telif hakkı ihlali iddialarından kaçınmak için şirketin haklarına sahip olduğu veriler üzerinde eğitilen Firefly adlı kendi görüntü oluşturma yapay zekâ sistemini de geliştiriyor.

Adobe daha önce Photoshop’ta mevcut bir görüntünün bazı kısımlarını doldurabilen ya da genişletebilen görüntü oluşturma araçları yayınlamıştı. Salı günü Londra’da düzenlenen bir konferansta şirket, Firefly Image 3 adlı yeni bir yapay zekâ sistemine dayalı olarak bu yıl içinde tam görüntü üretiminin geleceğini söyledi.

Adobe, Photoshop’u Yapay Zekâlı Yapacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters