Borsa Haberleri

Adobe Özet Bilanço: Yukarı Yönlü Tahminler

December 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Adobe Özet Bilanço: Yukarı Yönlü Tahminler

Adobe (ADBE) hisseleri, dijital medya teknolojisi şirketinin yukarı yönlü tahminlerde bulunması ve dördüncü çeyrekte beklenenden daha iyi bir bilanço açıklamasıyla birlikte perşembe günü kapanış sonrası işlemlerde yaklaşık 6% değer kazandı.

● İlk çeyrekle ilgili olarak Adobe (ADBE), 4,6-4,64 milyar dolarlık gelir üzerinden tek seferlik kalemler hariç olmak üzere hisse başına 3,65-3,70 dolar kazanç beklendiğini açıkladı. Şirket ayrıca, dijital medya gelirinin 3,35-3,38 milyar dolar, dijital deneyim gelirinin 1,16-1,18 milyar dolar arasında olmasını beklediklerini duyurdu.

● Dijital deneyim abonelik gelirinin ise 1,02-1,045 milyar dolar aralığında olacağı öngörülüyor.

● Adobe (ADBE) bu tahminlerin yanı sıra, 4,53 milyar dolar gelir rakamıyla tek seferlik kalemler hariç olmak üzere hisse başına 3,60 dolar seviyesinde bir dördüncü çeyrek kazancı açıkladı. Wall Street analistlerinin kazanç beklentisi ise, 4,53 milyar dolarlık satış geliriyle yine tek seferlik kalemler hariç olmak üzere hisse başına 3,50 sent seviyesinde kalıyordu.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Adobe (ADBE), iş birliği tasarım platformu teknoloji şirketi Figma’yı yarısı nakit ve yarısı hisse karşılığı olmak üzere 20 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla satın alacağını açıkladığı eylül ayından bu yana inceleme altında. Seeking Alpha ile bir röportaj yapan yatırımcı ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı Jonathan Vaas, müşterilerinin ve yatırımcılarının Figma’yı neden satın aldıklarını anlamaya başladığını söyledi.

● Vaas, “Birçok görüşme gerçekleştirdik ve insanlar bu anlaşmanın bizi nasıl güçlendirdiğini ve birbirimizi nasıl tamamladığımızı görmeye başladı. Müşterilerimizin çoğu, Figma’yı Adobe bünyesine katmamıza büyük destek veriyor” ifadelerini kullandı.

● Figma anlaşmasının beklendiği gibi 2023’te sonuçlanacağını belirtti.

● Kasım ayındaki haberlerde, anlaşmayla ilgili olarak ABD Adalet Bakanlığı tarafından  ikinci bir kapsamlı anti-tröst tahkikatı başlatılacağına dair söylentiler çıkmıştı.

Adobe Özet Bilanço: Yukarı Yönlü Tahminler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha