Borsa Haberleri

Adobe, İyimser Beklentileri ve Yapay Zekâ Gelişmeleriyle Yükseldi

Haziran 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Adobe, İyimser Beklentileri ve Yapay Zekâ Gelişmeleriyle Yükseldi

Adobe (ADBE) yıl sonuna yönelik iyimser beklentilerinin yanı sıra yapay zekâya yönelik atılımlarıyla Wall Street’ten de tam puan alarak açılış öncesinde 2%’nin üzerinde yükseldi. 

Önce rakamlar: Yazılım şirketi, 2023 mali yılı için düzeltilmiş hisse başına kârının, önceki beklenti olan 15,30-15,60 dolar yerine 15,65-15,75 dolar aralığında gelmesini bekliyor. Adobe ayrıca bir yıllık satışlarının da 19,25 ile 19,35 milyar dolar aralığına yükseleceğini öngörüyor. 

Şirketin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu koruyan Barclays analisti Saket Kalia da Adobe’un Firefly yapay zekâ aracının potansiyeliyle 12 aylık hedef fiyatını 485 dolardan 540 dolara yükseltti. 

Kalia, “FireFly’ın daha gerçek bir büyüme fırsatı olduğunu anlayan bazı yatırımcıların, Figma ile olası bir anlaşmanın gerçekten birkaç ay önce korkulduğu kadar olumsuz bir olay olup olmadığını yeniden değerlendirmesiyle bu görünümde bir değişiklik hissetmeye başlıyoruz.” diyor. 

Adobe’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 440 dolardan 525 dolara yükselten UBS analisti Karl Keirstead de bir yıl önceki fiyat artışlarının şirkete olumlu yansıdığını düşünüyor. 

Keirstead ayrıca şirketin en azından kısa vadede gelirden çok adaptasyona odaklanmasına rağmen Adobe’un üretici yapay zekâdan oldukça yararlanmasını bekliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha