Borsa Haberleri

Adobe Bilanço Özeti: Rekor Kazanç, Güçlü Rekabet

March 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Adobe Bilanço Özeti: Rekor Kazanç, Güçlü Rekabet

Adobe (ADBE) hisseleri, tahminleri aşan ve tüm yıl tahminini yukarı taşıyan ilk çeyrek bilançosunun açıklanmasının ardından kapanış sonrası işlemlerde 5% yükseldi.

Şirketin bunu nasıl başardığına gelecek olursak;

● Adobe (ADBE), tüm yıl gelir tahminlerini ve Dijital Medya segmentinden yeni elde edeceği kalıcı gelir tahminlerini yukarı çekti.

● Tasarım yazılımı startup şirketi Figma’nın 20 milyar dolar karşılığında satın alınması konusunda ABD, Birleşik Krallık ve AB düzenleyici kurumları ile temas kurulduğunu açıkladı.

● Dijital Deneyim birimi başkanı Anil Chakravarthy, Adobe (ADBE)’nin bu çeyrekte birtakım anlaşmalara ilişkin analitik ve içerik yönetimi gibi kategorilerde “tek ürünlü rakiplerine” üstünlük sağladığını belirtti.

● Yapılan bir açıklamada, 3 Mart itibarıyla sona eren çeyrekte yıl bazında 9%’luk bir gelir artışı kaydedildiği bildirildi. Net gelir hafifçe düşerek 1,25 milyar dolara geriledi.

● Adobe (ADBE) 2. çeyreğe ilişkin beklentileri; düzeltilmiş bazda hisse başına kârın 3,75-3,80 dolar (analist tahminleri 3,76 dolar), gelirin ise 4,75-4,78 milyar dolar (analist tahminleri 4,76 milyar dolar) seviyesinde olacağı yönünde.

Adobe Bilanço Özeti: Rekor Kazanç, Güçlü Rekabet

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC