Borsa Haberleri

Adobe Bilanço Beklentileri: Tüm Gözler Figma Anlaşmasında

March 15, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Adobe Bilanço Beklentileri: Tüm Gözler Figma Anlaşmasında

Adobe bugünkü borsa kapanışının ardından bilançosunu açıklayacak.

● Adobe (ADBE)’nin konsensüs hisse başına kâr tahmini 3,68 dolar (yıl bazında +9,2%), konsensüs gelir tahmini ise 4,62 milyar dolar seviyesinde (yıl bazında +8,5%).

● Son 2 yılda ADBE, hisse başına kâr tahminlerini 100% ve gelir tahminlerini 88% aştı.

● Son 3 ay içinde hisse başına kâr tahminlerinde 15 kez yukarı yönlü, 5 kez aşağı yönlü revizyon yapıldı. Gelir tahminlerinde ise 9 kez yukarı yönlü, 10 kez aşağı yönlü revizyon gerçekleştirildi.

● Yılın başından bugüne kadar küçük de olsa bir kazanç açıklanmış olsa da ADBE hisseleri geçen yıl yaklaşık 19% değer kaybetmişti.

● Şirket 2022 sonlarında yazılım firması Figma’yı 20 milyar dolarlık büyük bir anlaşmayla satın almak istediklerini duyurmuştu. Anlaşmaya ABD düzenleyici kurumlarının yanı sıra AB otoritelerinin de ilgi gösterdiği biliniyor. Bloomberg’e göre kısa zaman içinde bir dava süreci yaşanabilir.

– Bank of America’ya göre, yapay zeka teknolojisi alanındaki ilerlemelerden en fazla faydalananlardan biri de Adobe (ADBE) olabilir.

– Jefferies, orta ölçekli piyasada küçük çaplı anlaşmalar ve daha yoğun rekabet ortamı dâhil olmak üzere karşıdan esen olumsuz rüzgarları öne çıkardı. Önemli dijital dönüşüm projelerini ertelemiş olan büyük şirketler satın alımlara devam ettiğinden dolayı Avrupa’da bir miktar toparlanma yaşandığını da kaydetti.

– Wells Fargo, Adobe (ADBE)’nin mali 1. çeyrek görünümünü “görece açık” olarak nitelendirdi ve talebin çoğunlukla istikrarlı/güçlü olduğunu belirtti. Yatırımcılar Adobe Zirvesi ve yönetimin yapacağı duyurulara dikkat kesilirken, Figma satın alımının her iki şekilde de hisse hareketini sınırlaması bekleniyor.

Morgan Stanley ise Adobe (ADBE)’nin sektör altı performansını, Figma anlaşmasıyla ilgili yasal belirsizliğe bağladı.

Adobe Bilanço Beklentileri: Tüm Gözler Figma Anlaşmasında

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha