Borsa Haberleri

Activision Hisselerinde Ani Düşüş!

November 24, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Activision Hisselerinde Ani Düşüş!

Activision Blizzard (ATVI), Microsoft (MSFT) tarafından 69 milyar dolar karşılığında devralınmasına onay vermeyen Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) bir anti-tröst davası açacağına yönelik haberlerin duyulmasıyla birlikte kapanış sonrası işlemlerde 3,6% düşüş kaydetti.

● Politico’nun yaptığı habere göre, FTC henüz şikayet konusunda oylama yapmamasına ve hatta şirket avukatlarıyla görüşmemesine rağmen anlaşmayı gözden geçiren yetkililer şirketin bu işlemle ilgili argümanlarına şüpheci yaklaşıyor.

● Habere göre, soruşturma halen devam etse de Microsoft CEO’su Satya Nadella ve Activision CEO’su Bobby Kotick’in yazılı ifadeleri de dahil olmak üzere soruşturmanın büyük bölümü tamamlanmış durumda.

● FTC dava sürecinde ısrar ederse soruşturmanın önümüzdeki ay tamamlanması bekleniyor.

● Birleşmeye yönelik itirazlar öncelikle Microsoft’un konsol rakibi Sony (SONY)’den gelmişti. Sony, Microsoft’un Call of Duty gibi çok satan Activision oyunlarını Xbox ile sınırlı hale getirme kararının kendilerine zarar vereceğini ileri sürüyor. FTC’nin endişeleri ise bunun ötesinde ve özellikle gelişmekte olan bulut oyun pazarıyla ilgili.

● Sony’nin önerilen işlemle ilgili olarak eylül ayında Avrupa anti-tröst düzenleme kurumuyla bir görüşme yaptığı bildirilirken Microsoft bu itiraza ekim ayında açtığı davalarla yanıt vermişti.

Activision Hisselerinde Ani Düşüş!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha