Borsa Haberleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

August 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda açılış öncesinde günün en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin 🚀

📉  Hawaiian Electric (HE) hisseleri, Maui County’nin adadaki orman yangınları nedeniyle kamu hizmeti şirketine tazminat davası açtığı haberinin ardından 20% değer kaybetti. İlçe, sert rüzgar uyarılarına rağmen Hawaiian Electric’in elektrik hatlarını enerjisiz bıraktığını savunuyor. Hawaiian Electric, NBC News’e yaptığı açıklamada Maui County’nin “soruşturma devam ederken bu dava yolunu seçmesinden dolayı hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

📈  Workday (WDAY) ikinci çeyrekte analist beklentilerini aşan güçlü sonuçlarıyla 3%’ün üzerinde değer kazandı. Şirket bu dönemde 1,79 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 1,43 dolar düzeltilmiş kâr elde ettiğini açıkladı. Analistler 1,77 milyar dolarlık gelir için hisse başına 1,26 dolar kâr bekliyorlardı. 

📈 Affirm (AFRM) hisseleri, tahminlerden daha güçlü dördüncü çeyrek mali sonuçlarını ve sonraki çeyrek döneme yönelik gelir beklentisini açıkladıktan sonra yaklaşık 7% yükseldi. Affirm, 446 milyon dolar gelir elde ederek hisse başına 0,69 dolar zarar ile analistlerin 406 milyon dolar gelirle hisse başına 0,85 dolar zarar beklentisinin altında bir zarar açıkladı. 

📉 Marvell Technology (MRVL) Wall Street beklentilerini aşan bilançosuna rağmen düşmeye devam etti ve açılış öncesinde 3% değer kaybetti. Analistler, şirketin hisse başına 0,32 dolar kâr ve 1,33 milyar dolar gelir açıklamasını bekliyordu. Marvell ise 1,34 milyar dolar gelir ile 0,33 dolar hisse başına kâr açıkladı. 

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC, Investing