Borsa Haberleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📉 Apple (AAPL) hisseleri, Bloomberg’ün Çin’in devlet kurumlarında iPhone kullanımını yasakladığı haberinin ardından 2,6% geriledi. 

📈 McDonald’s (MCD) Wells Fargo’nun şirketin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltmesiyle 1% yükseldi. 

📈 GameStop (GME) hisseleri, güçlü ikinci çeyrek bilançosunun ardından 6% yükseldi. Şirket, stratejik ve finansal uygunluklarını teyit etmek ve fazlalıkları ortadan kaldırmak amacıyla sürdürülebilir kârlılığa ulaşma çabalarının bir parçası olarak tüm varlık portföyünü değerlendirmeye devam edeceğini belirtti.

📈 WestRock (WRK), Avrupalı Smurtif Kappa ile birleşerek 20 milyar dolar değerinde küresel bir kağıt ve ambalaj şirketi oluşturacağı haberlerinin ardından 12% ralli yaptı. Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen anlaşma, Smurfit Kappa’nın 2018 yılında International Paper’dan (IP) gelen 10,7 milyar dolarlık teklifi reddetmesinin ardından geldi.

📉 C3.ai (AI) hisseleri, şirketin mali ikinci çeyrek için beklentilerin üzerinde bir faaliyet zararı öngörmesiyle 9,2% değer kaybetti. Şirket 27 milyon ile 40 milyon dolar aralığında bir faaliyet zararı öngörürken, analistler 20,5 milyon dolar zarar bekliyordu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, CNBC