Borsa Haberleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 AeroVironment (AVAV) hisseleri, drone üreticisinin beklentileri aşan bilançosu ve yükselttiği tahminlerinin ardından 14%’ün üzerinde ralli yaptı. Şirket, daha önce 630 milyon ile 660 milyon dolar arasında tahmin ettiği 2024 mali yılı gelirini 645 milyon ile 675 milyon dolar aralığına, kârını ise önceki 50 milyon ile 58 milyon dolar aralığından 51 milyon ile 59 milyon dolar aralığına yükseltti. 

📈 GitLab (GTLB) ürün inovasyonu ve güçlü müşteri talebi sayesinde yıllık bazda 38%’lik bir büyüme ile güçlü ikinci çeyrek sonuçları açıkladı ve yaklaşık 6% değer kazandı.

📉 Enbridge (ENB), hisseleri, boru hattı operatörünün Dominion Energy’nin (D) bazı doğalgaz şirketlerini toplam 14 milyar dolar karşılığında satın almayı kabul etmesinin ardından 8% değer kaybetti. 

📈 AerCap Holdings (AER), şirketin Rus Aeroflot’a karşı talepleri için yaklaşık 645 milyon dolar nakit sigorta uzlaşma geliri almasının ardından 6% değer kazandı. Uzlaşma gelirleri ABD Ticaret Bakanlığı ve ABD Hazine Bakanlığı tarafından onaylandı ve yürürlükteki diğer yaptırım rejimleriyle uyumlu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha