Borsa Haberleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Dell Technologies (DELL), yapay zekâ faaliyetlerinin meyvelerini topladığı ikinci çeyrek bilançosunda güçlü rakamlar açıkladıktan sonra 9% yükseldi. 

📈 Elastic (ESTC) hisseleri, şirketin ilk çeyrekte beklentilerin üzerinde bir performans göstermesi ve ikinci çeyrek ve 2023 mali yılı için iyimser bir görünüm sunmasının ardından yaklaşık 17% değer kazandı. 

📈 Nutanix (NTNX) bilançosunda beklentileri aşmasının ve iyimser bir görünüm sunmasının ardından 19% ralli yaptı. Şirket, 2024 mali yılında gelirinin 2,08 milyar dolarlık konsensüsün üzerinde, 2,085 milyar ile 2,115 milyar dolar aralığında gelmesini bekliyor. 

📉 Broadcom (AVGO) hisseleri, şirketin beklentileri aşan üçüncü çeyrek bilançosuna rağmen, zayıf yıl sonu öngörüleriyle 5% geriledi. Broadcom, dördüncü çeyrek gelirlerinin konsensüs beklentilere paralel olarak 9,27 milyar dolar olmasını bekliyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha