Borsa Haberleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

August 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈 Shopify (SHOP) hisseleri, şirketin Amazon’la yaptığı yeni anlaşma kapsamında e-ticaret devinin “Prime ile Satın Al” seçeneğini kendi platformundaki tüccarlara sunacağı haberlerinin ardından 7% yükseldi. 

📈 Salesforce (CRM), dün kapanıştan sonra açıkladığı bilançosunun ardından 6,2%’lik bir ralli yaptı. Şirketin ikinci çeyrekte hisse başına düzeltilmiş kârı, 1,90 dolarlık konsensüs tahminlerine karşılık 2,12 dolar oldu. Gelir ise aynı dönemde 8,60 milyar dolara ulaşarak ile 8,53 dolar olan beklentinin üzerine çıktı. Bilanço sonrası Goldman Sachs da CRM’in hedef fiyatını 15 dolar artırarak 340 dolara taşıdı.

📉 Dollar General (DG) bilançosunda hisse başına kâra (EPS) yönelik konsensüs tahmin olan 2,47 doları ıskalayarak 2,13 dolar seviyesinde EPS açıkladı ve 15,3% değer kaybetti. Şirket gelirleri de 9,93 milyar dolar olan beklentinin altında, 9,80 milyar dolar oldu. 

📉 Palantir (PLTR) hisseleri, Morgan Stanley’nin şirketin “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine düşürmesiyle 3,6% geriledi. Wall Street bankası, şirketin üretici yapay zekâ girişimlerinden somut gelir bekleyen yatırımcıların  hayal kırıklığına uğrayabileceklerini söyledi. 

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha, CNBC