Borsa Haberleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈  Gaotu Techedu (GOTU) hisseleri, ikinci çeyreğe yönelik güçlü bilançosunun ardından 6% yükseldi. Wall Street beklentilerini aşan rakamlarının yanı sıra şirket, üçüncü çeyrekte de net kârın yıllık bazda 20,1% ile 23,4% aralığında yükselmesini beklediğini söyledi.

📉 HP (HPQ), masaüstü bilgisayar ve baskı pazarlarındaki yavaş toparlanmayı gerekçe göstererek mali yılın geri kalanı için nakit akışı ve bilanço tahminlerini düşürmesinin ardından yaklaşık 9% değer kaybetti. Bilgisayar devi, önceki tahmin olan 3 milyar ile 3,5 milyar doların ve analistlerin beklentilerinin altında, yaklaşık 3 milyar dolarlık serbest nakit akışı ve hisse başına önceki 3,30 ile 3,50 dolar beklentinin ve 3,37 dolarlık konsensüs tahminlerin altında, hisse başına 3,23 ile 3,35 dolar aralığında düzeltilmiş kâr bekliyor.

📉 Ambarella (AMBA) hisseleri, şirketin karışık ikinci çeyrek sonuçları ve piyasa beklentilerinin altında kalan üçüncü çeyrek öngörülerini yayınlamasının ardından 20%’nin üzerinde değer kaybetti. 

📉 FibroGen (FGEN) pamrevlumab adlı ilacının Faz 3 çalışmasının birincil testi geçemediğini açıklamasının ardından 23%’ten fazla değer kaybetti. Şirket, program için sonraki adımları belirlemek üzere verileri değerlendirdiğini söyledi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing, Seeking Alpha