Borsa Haberleri

Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

Ağustos 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Açılış Öncesi Piyasanın Kazananları ve Kaybedenleri

ABD borsaları henüz açılmamış olsa da bazı hisselerde büyük hareketler izleniyor. Açılış öncesinde de takip ettiğin hisselerin performansını merak ediyorsan, aşağıda günün açılış öncesinde en çok kazananları ve kaybedenlerini inceleyebilirsin:

📈  Horizon Therapeutics (HZNP) hisseleri, ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun Amgen’le (AMGN) yapılan 28 milyar dolarlık anlaşmaya itiraz etmek amacıyla açtığı davayı düşürmesiyle 5,4% yükseldi. 

📈 Vinfast (VFS) cuma günkü 40%’lık kapanışının ardından bugün de 19%’un üzerinde değer kazandı. Vietnamlı elektrikli araç şirketi, son beş günde 325%’in üzerinde artış gösterdi. Bu artış, şirketin piyasa değerini 158 milyar doların üzerine çıkararak Ford Motor (F) ve General Motors’un (GM) piyasa değerini aşmasını sağladı.

📈  XPeng (XPEV) Didi Global ile açıkladığı 744 milyon dolarlık anlaşmanın ardından 5%’in üzerinde yükseldi. Xpeng, Didi’nin akıllı elektrikli araç varlıklarını hisse değişimi yoluyla satın alacak ve Didi’ye stratejik bir hissedar rolü verecek. Xpeng ilk elektrikli araç modelini “MONA” adı altında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha, Investing

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti