Borsa Haberleri

ABD’de Listeli Çinli Şirketler, Ekonomik Teşvik Umutlarıyla Yükseldi

ABD’de Listeli Çinli Şirketler, Ekonomik Teşvik Umutlarıyla Yükseldi
Google News Icon Takip Et

Çin Merkez Bankası’nın şirketlere yönelik daha fazla ekonomik teşvik açıklamalarıyla ABD borsalarında listeli Çinli şirket hisseleri açılış öncesinde yükseldi. 

Çin Merkez Bankası, geçtiğimiz hafta ülkenin ekonomik büyümesini ve istihdamı istikrara kavuşturmak, iç talebi etkin bir şekilde desteklemek için toplam ve yapısal politika araçlarını daha iyi kullanacağını açıkladı.

Söz konusu ekonomik teşvik açıklamalarıyla haftanın ilk işlem günü açılış öncesinde Alibaba (BABA) ve JD.com (JD) 2,3%, Bilibili (BILI) 3,6%, NetEase (NTES) 2,9% ve Baidu 3,4% değer kazandı. 

Öte yandan Tencent Music Entertainment Group (TME) 2,4% ve Futu Holdings (FUTU) de 1,7% yükseldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance