Borsa Haberleri

50 Eyalet İçin Elektrikli Araç Altyapı Geliştirme Planı Onaylandı!

September 28, 2022 • 1 dakika okuma süresi
50 Eyalet İçin Elektrikli Araç Altyapı Geliştirme Planı Onaylandı!

ABD Ulaştırma Bakanlığı, Joe Biden tarafından oluşturulan ve finanse edilen Ulusal Elektrikli Araç Altyapısı (NEVI) Çözüm Programı kapsamında 50 Eyalet, Elektrikli Araç Altyapısı Konuşlanma Planlarını onayladı.

  • Ne demek? Bu onay ile 50 eyaletin tamamı artık 2022 ve 2023 mali yılları için ayrılan tüm NEVI çözüm fonlarına erişebiliyor. Fon tutarı ülke genelinde elektrikli araç şarj cihazlarının geliştirilmesine yardımcı olmak adına toplam 1,5 milyar doları aşıyor.

5 yılda 5 milyar dolarlık bütçe sağlayan NEVI çözüm fonu, ülke genelinde uygun ve güvenilir fiyatlı bir elektrikli araç şarj ağı oluşturmaya yardımcı olacak.

Biden’ın elektrikli araçları ve elektrikli araç şarjını tüm ABD’liler için erişilebilir kılma sözü, iklim kriziyle mücadele için hayati öneme sahip olmakla kalmıyor; ülke genelinde elektrikli araç üretimlerini de teşvik ediyor. Böylece elektrikli araç üreticilerinin hisseleri de yatırımcıların gözdeleri olmaya devam ediyor.

50 Eyalet İçin Elektrikli Araç Altyapı Geliştirme Planı Onaylandı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı