Piyasa Öncesi

ABD Tahvillerindeki Artışla Borsalar Karışık Kapandı

April 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
ABD Tahvillerindeki Artışla Borsalar Karışık Kapandı

Aralarında Morgan Stanley, US Bancorp ve Western Alliance’ın yer aldığı bir dizi bilançonun yatırımcı gündemini meşgul etmesinin ardından, İngiltere’den gelen çift haneli enflasyon verilerinin ABD tahvillerinde artışa yol açmasıyla kapanışta borsalar karışık bir seyir izledi.

Nasdaq, hafif bir artışla günü tamamlarken, Dow 0,2% düşüş kaydetti. S&P 500’de ise yatay bir seyir görüldü. 

Analist Yorumu 

Analist Jeffrey Roach, ABD ekonomisinin önemli bir dönüm noktasında olduğunu düşünüyor. Roach, “İşgücü piyasasındaki görünüm, ekonomik büyümede gelecek aylarda yavaşlama görüldükçe sakinleşecektir. Enflasyonun FED’in uzun vadeli hedefine yakın seyretmesi durumunda merkez bankasının faiz indirimine gidebilecek bir alanı olması, Bej Kitap’taki olumlu açıklamalar arasında.”  

Borsayı Hareket Ettirenler

1. Bilanço açıklamalarının sindirilmesi

2. Açıklanacak olan önemli bilançolar öncesi yatırımcıların bekle ve gör modu

3. Artan ABD Hazine tahvili getirilerinin son zamanlarda iyi bir seyir izlenen büyüme hisselerindeki görünümü karartması

4. Piyasa değer yüksek (mega-cap) hisselerdeki görece güçlü görünümün endeks performansını desteklemesi

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Kamu Hizmetleri, Emlak, Zorunlu Olmayan Tüketim, Sağlık

Zayıf: İletişim, Enerji, Hammadde, Sanayi, Teknoloji

Öne Çıkan Hisseler

Morgan Stanley (MS), beklentilerin üzerinde kalsa da zayıf net gelir açıkladı ve günün büyük bir kısmında negatif bölgede hareket etse de kapanışta 0,7% yükseldi. 

Bed Bath & Beyond (BBBY) olası sosyal medya spekülasyonundan kaynaklı rallinin devam etmesiyle dün kapanışta 35,3% yükseldi. 

Western Alliance (WAL), 31 Mart ile 14 Nisan aralığında mevduatlarında 2 milyar dolar artış açıkladıktan sonra günü 24,1% artışla tamamladı.  

United Airlines Holdings (UAL) güçlü seyahat talebine paralel olarak, ikinci çeyrek ve yıl genelinde beklentilerin üzerinde kâr öngörüsüyle gün sonunda 7,5% arttı. 

ABD Tahvillerindeki Artışla Borsalar Karışık Kapandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı