Borsa Haberleri

ABD Başkanı Biden’ın Yorumlarıyla Çin Hisseleri Güçten Düşüyor

February 9, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ABD Başkanı Biden’ın Yorumlarıyla Çin Hisseleri Güçten Düşüyor

Biden’ın yılda bir kez yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Washington ile Pekin arasındaki mevcut ilişkiler hakkında yaptığı açıklamaların ardından sektörün karışık bir performans sergilemesiyle birlikte Baidu (BIDU), Weibo (WB) ve JD.com (JD) gibi Çinli teknoloji hisseleri çarşamba günü değer kaybetti.

● Geçen hafta ABD üzerinde uçan şüpheli bir Çin casus balonu, Pekin ile gerilimi tırmandırdı.

● Biden salı gecesi yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında balon olayına doğrudan değinmese de Çin’in ajan operasyonlarına karşı Amerikalıları savunduklarını söyledi.

● Biden, “Şayet Çin bizim egemenliğimizi tehdit ederse ülkemizi korumak için harekete geçeriz. Zira yaptığımız da bu.” ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Biden'ın Yorumlarıyla Çin Hisseleri Güçten Düşüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha