Borsa Haberleri

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Google’a 2. Dava!

January 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
ABD Adalet Bakanlığı’ndan Google’a 2. Dava!

ABD Adalet Bakanlığı  dijital reklamcılık faaliyetlerindeki hakimiyetini kötüye kullandığı iddiasıyla salı günü Google’a dava açtı.

Resmi yetkililer antitröst dava iddianamesinde, “Google, dijital reklam teknolojilerindeki hakimiyetine yönelik her türlü tehdidi ortadan kaldırmak veya önemli ölçüde hafifletmek için rekabete aykırı, dışlayıcı ve yasa dışı yöntemler kullanmıştır” ifadelerine verdi.

Dava, şirketin hakimiyetini elde etme veya koruma sürecinde antitröst yasasını ihlal ettiği iddiasıyla Google aleyhine açılan ikinci federal antitröst davası niteliğinde.

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Google’a 2. Dava!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters